FLORIST

EURAXESS

ATP

Wiesław Rakowski / fotografie 1924-1939


 

Miło nam poinformować, że fotografie Wiesława Rakowskiego, pochodzące z międzywojennego Muzeum Przyrodniczego w Poznaniu, można oglądać we Wrocławiu do 23 września 2014 roku. Wystawa odbywa się w ramach festiwalu fotografii TIFF i połączona jest z prezentacją albumu "Wiesław Rakowski / fotografie 1924-1939" wydanego  nakładem IŚRL PAN.

Opracowane w zeszłym roku archiwalne zdjęcia Rakowskiego eksponowane są już po raz drugi. Po premierze na poznańskim Biennale Fotografii, również tym razem wystawa stanowi punkt programu głównego jednego z ważniejszych festiwali fotografii w Polsce.

Zdjęciom towarzyszy album zawierający komentarze i analizy naukowców związanych z dziedzinami pokrewnymi zainteresowaniom Rakowskiego, zarówno pracowników IŚRL PAN jak i zaproszonych specjalistów. Książka otrzymała szereg wyróżnień, nagrodę Izabella i tytuł najważniejszego wydarzenia muzealnego w Wielkopolsce w kategorii publikacji w 2014 roku, Biblioteka Raczyńskich uznała ją za jedno z najważniejszych wydawnictw dotyczących Poznania 2013 roku. Album został również nominowany w prestiżowym konkursie na fotograficzną publikację roku.

Zapraszamy do Galerii Entropia, ul. Rzeźnicza 4, Wrocław, wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku od 13.00 do 19.00.