FLORIST

EURAXESS

ATP

EURAXESS


Szanowni Państwo,

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK PB) jest koordynatorem polskiej sieci EURAXESS, odpowiedzialnym za prowadzenie polskiego portalu EURAXESS. Nowa wersja europejskiego portalu EURAXESS oraz jego krajowego odpowiednika (prowadzonego w wersji polskiej i angielskiej) działa od listopada 2016 r. O ogromnym potencjale stron w docieraniu do naukowców i instytucji na całym świecie świadczy pół miliona wejść na portal europejski w ciągu pierwszych dwóch tygodni jego działania. Na portalu EURAXESS już znajdują się zdjęcia z polskich instytucji, w tym instytutów PAN, mające na celu promowanie polskiego potencjału badawczego. Ze względu na duże zainteresowanie, zgodnie z opinią KPK, nie było możliwe zamieszczenie wszystkich zdjęć, natomiast będą sukcesywnie zmieniane tak, aby pokazać potencjał jaki istnieje w naszym kraju. Jeśli są Państwo zainteresowani udostępnieniem zdjęć z instytutów proszę kontaktować się z KPK PB UE.

Polski portal www.euraxess.pl, oprócz informacji o ofertach pracy, grantach i stypendiach dla naukowców, zawiera praktyczne i aktualne informacje dla uczonych przyjeżdżających z zagranicy, mogące ułatwić pracę pracownikom administracyjnym w instytutach PAN. Opisują one, między innymi, procedury związane z przyjmowaniem i zatrudnianiem zagranicznych naukowców. Także informacje dla wyjeżdżających za granicę pracowników mogą być źródłem aktualnie obowiązujących przepisów.

Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie załączonej informacji wśród odpowiednich jednostek oraz pracowników instytutu PAN. Jak stwierdza KPK PB, dotychczasowe doświadczenia KPK pokazują, że informacje i możliwości oferowane przez portal EURAXESS są dużą pomocą i najbardziej aktualną bazą informacji ukierunkowaną na środowisko naukowe.

Krajowy Punkt Kontaktowy zwrócił się z prośbą o zamieszczenie informacji, linku i logo EURAXESS na stronach instytutów PAN, co umożliwiłoby łatwy dostęp do informacji pracownikom, obecnym i przyszłym.

Uzyskałem zapewnienie, że polska sieć EURAXESS dołoży wszelkich starań, aby polskie instytucje w największym stopniu skorzystały na umiędzynarodowieniu oferty naukowej za pośrednictwem europejskiej sieci EURAXESS.

W przypadku pytań proszę o kontakt z Panią Anna Wiśniewską, Koordynatorem polskiej sieci EURAXESS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 22 828 74 83, kom. +48 664 032 124).

Z poważaniem,

Prof. dr hab. Paweł Rowiński
Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk

logo euraxess