FLORIST

CHASE-PL

EURAXESS

ATP

Dezydery Chłapowski - Szwoleżer - Prekursor Nowoczesnego Rolnictwa i Pracy Organicznej

 W dniach 18-19 października 2018 r. w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Stacji Badawczej Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN odbyła się konferencja pt.:
"Dezydery Chłapowski - Szwoleżer - Prekursor Nowoczesnego Rolnictwa oraz Pracy Organicznej"

 

ksiazka chlapowski www

 

Chlapowski ogl

 Program Konferencji - link

 

 


Konferencja „Znaczenie kwietnych pasów w rolnictwie” pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Szelejewo Drugie, 20 VI 2018

Instytut Środowiska Rolniczego i Leśnego, wraz z Fundacją im. Stanisława Karłowskiego oraz z Fundacją „Łąki” zorganizował konferencję, której celem było rozpoczęcie działań na rzecz wprowadzenia do praktyki rolniczej w Polsce stosowania pasów kwietnych wśród pól uprawnych. Jest to uznane w kilku krajach Europy narzędzie podnoszenia poziomu różnorodności biologicznej, a tym samym wzmacniania mechanizmów kontroli biologicznej szkodników upraw.

Czytaj więcej...

"Soil - Our Common Future" Cluj-Napoca (Romania) June 15-18, 2016

Szanowni Państwo,

W dniach od15 do 18 czerwca 2016 roku European Society for Soil Conservation organizuje Międzynarodową Konferencję Naukową zatytuowaną  "Soil - Our Common Future" w Cluj-Napoca, Rumunia. Konferencja poświęcona będzie problemom znaczenia zasobów gleby dla ludzkości.

Jednym z członków Miedzynarodowego Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. Lech Wojciench SZAJDAK, kierownik Zakładu Chemii Środowiska IŚRiL PAN w Poznaniu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zamieszczonymi: tutaj.

 

 

 

Konferencja naukowa nt. HYBRYDOGENEZA U ŻAB ZIELONYCH

poświęcona działalności naukowej Profesora Leszka Bergera (1925-2012)

organizowana przez

Instytut Środowiska Rolniczego i Leśnego
Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu

Pod honorowym patronatem Wiceprezesa PAN

Prof. dr hab. Stefana Malepszego

Poznań, 23 listopada 2016

Ośrodek Nauk PAN w Poznaniu, ul. Henryka Wieniawskiego 17/19

 

Program Konferencji - pobierz

Szanowni Państwo,

Uprzejmie zapraszamy do udziału w konferencji "Hybrydogeneza u żab zielonych" - poświęconej działalności naukowej Profesora dr hab. Leszka Bergera organizowanej przez Instytut Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Poznaniu w dniu 23 listopada 2016 roku.

 

 

Czytaj więcej...